Markéta Pešková

Mgr. Markéta Pešková (nar. 1978)

Narodila jsem se ve Vyškově, žila v Brně a od roku 2016 žiji v obci Otinoves v samotném srdci Drahanské vrchoviny, kde mám svůj ateliér a dílnu malovaného nábytku. 

Vášeň vyjádřit svou kreativitu malbou mne provází celým mým životem. 

Celé mé základní vzdělání jsem navštěvovala výtvarnou výchovu, vyhrála i různé soutěže. Jeden můj obraz se dokonce dostal až do dalekého Japonska.

Osud mne od malování na chvíli odklonil, aby mi dal životní lekci a opět mne k malování se vší silou vrátil v době vypuknutí Covid šílenství. Malovat jsem začala nejprve na nábytek a o chvíli později na plátno, neboť samotný nábytek nemohl uspokojit moji touhu po malbě.

Stýskalo se mi po klasické malbě obrazů a občas i samotní zákaznici chtěli svůj interiér doplnit nejen nábytkem, ale i obrazem. Logickým krokem, tak bylo nabídnout zákazníkům mou tvorbu nejen na nábytku, ale i v podobě květinových a ptačích motivů inspirovanými samotnou přírodou na plátno, a tak u mne můžete nalézt různé abstrakce z říše flóry a fauny, např. velmi oblíbené vlčí máky s kopretinami, obilím, chrpami a jiné, plné zářivých energických barev. 
Jsem člověk pracovitý, kreativní a nemám ráda nudu, a proto se řídím heslem, že i mé obrazy a nábytek nebudou nikoho nudit. Kladu si za cíl, aby má tvorba rozzářila váš interiér a zahnala nudu všedních dnů. 

Nesnažím se o perfekcionismus, ale lehký abstraktní styl s výraznými tahy štětcem či špachtlí, aby na první pohled byla vidět ruční práce. 

Preferuji akryl, olej, ale občas i akvarel a pastel. 

error: Content is protected !!