Markéta Pešková

Deník umělce

Vesna

Co jste možná o tomto obraze nevěděli?
Obraz je oslavou ženské něhy a krásy, ale také hojnosti a plodnosti.
Jako předloha k vytvoření tváře mi byla vlastní dcera. 

Frída Kahlo

Miluji barvy a proto jsem se rozhodla namalovat Frídu Kahlo. Tato mexická malířka je často námětem nejednoho umělce. Sama asi netušila jak bude jednou její tvář slavná. 
Frída si popularitu rozhodně zaslouží, už kvůli tomu, kolik toho v životě vytrpěla. Když byla mladá, měla dopravní nehodu a po celý život pak trpěla bolestmi. Svůj boj však nevzdala a malovala krásné barevné obrazy inspirované jejím domovem a hlavně často ztvárňovala svůj autoportrét.
Já osobně jsem se rozhodla tuto malířku ztvárnit již podruhé a obraz tak ladím do barev s papoušky, neboť barvy a exotické ptactvo k Mexiku rozhodně patří. 
Obraz teď bude nějakou dobu schnout a teprve až poté na něm mohu pokračovat. Mám v úmyslu ještě dodělat náušnice a korále, které doplním metalickými zlatými plátky, které se budou na modrém a červeném podkladě nádherně vyjímat.
Těším se až budu moci obraz zařadit do kolekce Ženské něhy a energie. 
 

Sovy

Tyhle úžasné sovy mají opravdu silný příběh. 
Rozhodla jsem se je namalovat na památku Víra velkého, jehož jsme se s manželem snažili zachránit. 

Manžel se vracel z cesty a všiml si, že v remízku poskakuje velká sova. Vypadala, že je raněná. 
Když přijel domů, tak se už smrákalo a tak padlo rozhodnutí jít ji odchytit. 
Když jsme přijeli na místo, stále tam byla téměř neviditelná, dokonale splývala s okolím. Při bližším zkoumání jsme zjistili, že se jedná o Víra velkého. Byl krotký a nechal se zabalit do deky. Očividně bylo vidět, že není ve formě, ač zlomené křídlo neměl. 
Doma jsme jej uložili do naší staré koupelny, aby měl klid a já mu nakrájela kuřecí maso. 
Na webu jsem našla kontakt na záchranou stanici, kdy si pro něj přijeli druhý den dopoledne. 
Bohužel jsem se po třech dnech dozvěděla, že uhynul. 
Všechny příběhy nemají dobrý konec, ale já v duši věděla, že jsem pro něj udělala maximum, co jsem mohla. 
Na jeho památku, jsem se pak namalovala tyto dva obrazy.
Jeden obraz je mementem toho, jak se tam krčil ve křoví a na mne pak zářily ty jeho oči a druhá sova pak má připomínat jeho důstojnost, když je osazena ve zlatém kruhu opět s prvky listí, křoví, apod. 
Alespoň takto jsem mohla uctít jeho památku a památku všech sov, které působí tak krásným majestátným dojmem. 

Pokud se vám obraz líbí a chcete jej zakoupit, neváhejte mi napsat nebo zavolat. 

Slunečnice

Pro milovníky těchto krásek, jenž se točí za sluncem, vznikl tento obraz. Tentokrát jsem tvořila jednotlivé okvětní plátky pomocí strukturovací pasty a špachtle a pro větší hloubku dodala živé barvy s odlesky tyrkysové a bílé. 
Nu pokochejte se a dejte vědět, jak se vám líbí. 

Vlčí máky s chrpami

Miluji letní procházky a květiny, které se nacházejí u cest, jako například chrpy, čekanka, vlčí máky nebo na kraji pole s obílím. 
Toto léto jsem jela kolem nádherného rozkvetlého makového pole a to mne natolik inspirovalo, že vlčí máky najdete ve vícero mých obrazech. 
Obraz jsem malovala do teplých tónů vyvolávající letní pohodu při zapadajícím slunci. Kombinovala jsem špachtli a štětec. 
Obraz jsem malovala s pocitem, že až za oknem bude panovat tuhá zima, tak pohled na tento obraz vás zahřeje, zlepší náladu a vyvolá vzpomínky na letní podvečery. 

error: Content is protected !!